X
تبلیغات
زولا

سرگرمی
دانلود.پخش زنده تلویزیون.عکس بازیگران .تصویر زمینه.جک.موزیک.هنری.فال.دیکشنری و....

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 11 شهریور‌ماه سال 1389 توسط علی بهبودی

تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین بازی خود در رقابت های بسکتبال قهرمانی جهان در ترکیه  با حضور پر شور ایرانیان مقیم این کشورمقابل بهترین و پرافتخارترین تیم دنیا تن به شکست داد. 

تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین بازی خود در رقابت های بسکتبال قهرمانی جهان در ترکیه مقابل بهترین و پرافتخارترین تیم دنیا تن به شکست داد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از ترکیه، پنجمین شب از دور مقدماتی گروه B رقابت های جهانی بسکتبال با رقابت تیم های ایران و آمریکا ادامه یافت که در پایان آمریکا با نتیجه 88 بر 51 به برتری رسید. مردان بسکتبال ایران در این مسابقه تلاش چشمگیری داشتند و در پایان مسابقه از سوی چند هزار ایرانی حاضر در سالن عبدی ایپکجی به شدت تشویق شدند. حامد حدادی با 19 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران و زمین شناخته شد. او در طول بازی 10 ریباند داشت. کوین لاو از تیم آمریکا با 13 امتیاز و 12 ریباند بهترین بازیکن آمریکا بود.

** کوارتر نخست:

کوارتر نخست با تشویق پرشور تماشاگران و حملات ایران آغاز شد. دو تیم در دو دقیقه نخست نتوانستند توپی را از سبد عبور دهند، اما آمریکا پس از سپری شدن این زمان توانست نخستین امتیازش را کسب کند. در ادامه حملات ایران ادامه داشت تا حامد حدادی نخستین امتیاز را به تیم ایران هدیه دهد. پس از آن پرتاب سه امتیازی کامرانی، ایران را 5 بر 3 پیش انداخت. اما این برتری چندان ادامه نیافت و با پرتاب سه امتیازی کوین دورانت عقب افتادگی آمریکا جبران شد. در ادامه آمریکایی ها با پرتاب های سه امتیازی خودشان را پیش انداختند. بازیکنان ایران بازی پایاپی را انجام داده و همگی برای رسیدن به سبد حریف تلاش داشتند. چهار دقیقه به پایان این کوارتر مانده بود که تیم آمریکا سه نفر از پنج بازیکن درون زمینش را تعویض کرد و پیش از پایان یافتن یک چهارم نخست همه بازیکنان آمریکایی یک بار به زمین آمدند.

در پایان، این کوارتر با نتیجه 19 بر 13 به نفع آمریکا تمام شد. بازیکنان ایران با جنگندگی بسیار نشان دادند که از نام و نشان حریف هراسی ندارند و برای تلاش به میدان آمده اند.

** کوارتر دوم:

این کوارتر با دو پرتاب دو امتیازی برای آمریکا شروع شد تا مردان بسکتبال ایران کمی غافلگیر شوند. در ابتدای این کوارتر اصغر کاردوست چندین موقعیت خوب را برای ثبت امتیاز پیدا کرد که در هیچ کدام از آنها موفق نبود. او بلافاصله از سوی ماتیچ بیرون کشیده و با فریادهای بلند او رو به رو شد.

این کوارتر برای ایران نه خوب شروع نشد، و نه به خوبی ادامه یافت؛ به طوری که اختلاف امتیاز پس از گذشت نیمی از این یک چهارم به 14 رسید. با این همه نمی توان از بازی بسیار خوب کامرانی و پاس های زیبای او در کنار تلاش مضاعف ارسلان کاظمی و کسب 5 امتیاز توسط او به راحتی گذشت.

این روند هم چنان ادامه پیدا کرد اما باز هم اختلاف بیش از 10 امتیاز به نفع آمریکا بود. این کوارتر با نتیجه 23 بر 15 و به طور کلی نیمه با نتیجه 42 بر 28 به نفع آمریکا به پایان رسید.

در این نیمه کوین دورانت از آمریکا و ارسلان کاظمی از ایران ستاره های میدان بودند.

** کوارتر سوم:

در ابتدای نیمه دوم آمریکا با چند حمله پیاپی و کسب امتیاز، اختلاف را به بیش از 20 امتیاز رساند. شاید هم علت این مسئله سردرگم بودن بازیکنان ایران در ابتدای کوارتر سوم بود. رفته رفته بازیکنان شرایطی بهتری را پیدا کردند، اما همچنان اختلاف امتیازی که ایجاد شده بود، حفظ شد. با این حال باید گفت، بازیکنان ایران برای کسب تک تک امتیازها از جان مایه می گذاشتند. دوندگی های بی امان کامرانی در کنار تعویض منطقه زمین از سویی به سوی دیگر توسط بازیکنان، روی هم رفته بسکتبالی راضی کننده را از سوی قهرمان آسیا به نمایش گذاشت. انتقال همین تلاش ها به جمع تماشاگران پرشور بود که نه تنها تک تک بازیکنان را به نام تشویق می کردند، که با سردادن نام ایران، اجازه خستگی را به قهرمانان آسیا نمی دادند.

با این همه هنوز هم اختلاف ایران و آمریکا نزدیک به بیست امتیاز بود. شاید یکی از نقاط ضعف تیم ایران در این کوارتر جا ماندن دفاع های منطقه ای پشت نیم دایره خودی بود که اجازه پرتاب های سه امتیازی را به بازیکنان خوش تکنیک آمریکایی می داد.

در پایان، این کوارتر نیز نتیجه 62 بر 39 به نفع آمریکا رقم خورد تا ایران 23 امتیاز با حریف نامدار خود فاصله داشته باشد.

** کوارتر چهارم:

یک چهارم پایانی با تلاش بیشتر از سوی بازیکنان ایران شروع شد. آنها با حمله های پیاپی خود را به سمت سبد حریف رسانده و در نهایت توانستند نخستین دو امتیاز این کوارتر را به نام خود ثبت کنند. به نظر می رسد، وسلین ماتیچ با فریادهایی که در کنار زمین کشید، دیگر نای سخن گفتن در نشست خبری پایان بازی را نداشته باشد. شاید تاثیرهمین فریادها بود که کوارتر چهارم برای ایران خوب شروع شد و خوب هم ادامه پیدا کرد. در حالی که هنوز از ارسلان کاظمی که از اواخر کوارتر پیشین به بیرون رفته بود، در زمین خبری نبود. سه دقیقه از این کوارتر گذشت که ارسلان به میدان رفت و دو امتیاز زیبا را برای ایران گرفت تا همه را به وجد آورد.

با این حال اختلاف آمریکا اندک اندک بیشتر می شد، به طوری که در 5 دقیقه مانده به پایان بازی به حدود 25 امتیاز رسید. این موضوع هم شاید به افزایش خستگی بازیکنان تیم ایران مربوط و در دقایق پایانی کاملا مشهود بود. اشتباه ها و خطاها افزایش یافته و پرتاب ها نیز بیشتر به خطا می رفت.

در همین لحظات آسیب دیدن سامان ویسی - که در گوشه زمین تحت نظر پزشک مورد درمان بود - کمی وضعیت تیم را برای بازی آینده نگران کننده کرد. این در حالی بود اوشین ساهاکیان که در بازی با تونس مصدوم شد در این بازی حتی یک ثانیه هم به میدان نیامد.

کوارتر چهارم در نهایت با برتری 26 - 12 آمریکا پایان یافت و بازی با نتیجه 88 - 51 به سود آمریکایی ها رقم خورد.

** حاشیه های دیدار ایران و آمریکا

- بازیکنان آمریکا به محض اتمام دیدار تیم های بسکتبال کرواسی و تونس که با نتیجه 84 بر 64 به سود کروات ها به پایان رسید، برای گرم کردن وارد زمین شدند؛ نزدیک به 50 دقیقه مانده به بازی تیم های ملی بسکتبال ایران - آمریکا.

- نخستین بازیکنان تیم ایران نیز اوشین ساهاکیان و سامان ویسی بودند که 45 دقیقه مانده به رقابت به زمین آمده و شروع به گرم کردن کردند.

- تماشاگران در این بازی پر شورتر از همیشه و با همراه داشتن پرچم های متعدد ایران، در سالن حاضر شده بودند. به طوری که سمت راست سالن به صورت کامل توسط تماشاگران ایرانی پر شده بود. نزدیک به 5 هزار نفر به تشویق مردان بسکتبال ایران مشغول بودند.

- تیم ایران30 دقیقه مانده به شروع بازی وارد زمین شد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

- اوشین ساهاکیان نیز با حضور در جمع دوازده بازیکن تیم ایران نشان داد که توانایی بازی پس از مصدومیت بازی پیش را دارد.

- بازیکنان آمریکا به تک تک بازیکنان ایران کلاهی سرمه ای هدیه دادند.

- از مسئولان ایرانی تنها محمود مشحون در سالن حضور داشت.

- ایران تنها با یک تغییر نسبت به بازی های پیش وارد زمین شد. به طوری که کامرانی، داوری، حدادی، کاظمی، حدادی و نبی پور(به جای ساهاکیان) نخستین بازیکنان تیم ایران بودند که به میدان رفتند. در مقابل نیز دورانت، بیلپاس، روز، ایگودالا و اودوم برای آمریکا به میدان آمدند.

- حامد حدادی با 2 متر و 18 سانتی متر بلندقدترین بازیکن میدان بود.

- به نظر می رسید در جریان بازی اختلافی بین ماتیچ و صفاعلی کمالیان - یکی از مربیان تیم ملی بسکتبال - رخ داد که مهران حاتمی سعی در آرامش کمالیان داشت.

- از ابتدای کوارتر دوم سفیر جمهوری اسلامی ایران همراه با خانواده اش در جایگاه ویژه حاضر شد و از نزدیک تماشاگر بازی بود.

- در پایان نیمه نخست ارسلان کاظمی تنها بازیکن میدان بود که به صورت کامل بازی کرد.

** بسکتبال آمریکا در یک نگاه

بسکتبال آمریکا با افتخاراتی که در این رشته ورزشی در سطح جهان و المپیک داشته، پرافتخارترین تیم دنیاست تا جایی که برخی از ستاره هایش به جای حضور در رقابت های جهانی ترجیح می دهند تمرکزشان را بر روی رقابت های لیگ حرفه ای آمریکا - NBA -بگذارند. اتفاقی که در این دوره نیز برای تیم آمریکا افتاد و بازیکنانی هم چون لبرون جیمز، دواین وید و کریس بوش که از اعضای تیم این کشور در بازی های المپیک پکن بودند و نشان طلای آن رقابت ها را نیز از آن خود کردند، در رقابت های جاری ترجیح دادند، در خانه بمانند و تنها به باشگاهایشان فکر کنند. البته ستاره دیگری به نام کوبی برایانت نیز به علت آسیب دیدگی در رقابت ها حاضر نشد.

تیم آمریکا نسبت به تیم قهرمان المپیک پکن به صورت کامل تغییر کرده و همه بازیکنان این تیم جدید هستند. نکته دیگر استفاده از شش بازیکن 22 ساله در جمع 12 بازیکن این تیم است که میانگین سنی تیم آمریکا را به 24 و نیم سال کاهش داده است. این تیم با میانگین قدی 2 متر از بازیکنانی برخوردار است که همگی از بهترین بازیکنان تیم شان در لیگ NBA شمرده می شوند.

مایک کرژفسکی، سرمربی تیم آمریکا در مورد انتخاب این تیم جدید گفت: این نسل جدید بسکتبال آمریکاست که برای انتخابش مسیری سخت و طولانی را گذرانده ایم. این تیم قرار است در این رقابت ها و حتی در بازی های المپیک لندن برای آمریکا مدال آوری کند.

آمریکا تاکنون از 16 حضورش در بازی های المپیک، سیزده بار قهرمانی داشته و در 15 حضورش در رقابت های جهانی، سه طلا، سه نقره و چهار برنز دارد.

آمریکا در این دوره از رقابت ها نیز کرواسی را با نتیجه 106 بر 78، اسلوونی را با نتیجه 99 بر 77 و برزیل را با نتیجه 70 بر 68 برده و راسل وستبروک نیز با کسب 64 امتیاز بهترین بازیکن این تیم بوده است.تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

چت

اخلاق اسلامی

قالب بلاگ اسکای

قالب وبلاگ

download

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا